Toyota BusinessPlus

lokala kontakter i Europa

Armenien

Grigol Svanidze svanidze@toyota-caucasus.com

Azerbajdzjan

Grigol Svanidze svanidze@toyota-caucasus.com

Belgien

Peter Mues peter.mues@toyota.be

Bosnien & Hercegovina

Saso Raosavac saso.raosavac@toyota.si

Bulgarien

Yasen Popov yasen.popov@toyota.bg

Cypern

Dickran Ouzounian dickran.ouzounian@toyota-cyprus.com

Danmark

Bo Svane bo.svane@toyota.dk

Estland

Arvydas Sinkunas arvydas.sinkunas@toyota.ee

Finland

Ismo Juntunen ismo.juntunen@toyota.fi

Frankrike

Thomas Jobelot thomas.jobelot@toyota-europe.com

Georgien

Grigol Svanidze svanidze@toyota-caucasus.com

Grekland

Panagiotis Depaolis panagiotis.depaolis@toyota.gr

Island

Halldor R. Emilsson Halldor.Emilsson@toyota.is

Irland

Cathal Ryan cryan@toyota.ie

Israel

Ronen Yablon ronen.yablon@toyota.co.il

Italien

Giuseppe D'Angelo giuseppe.d'angelo@toyota-europe.com

Kanarieöarna

Alejandro Diaz adiaz@toyota-canarias.es

Kazakstan

Yuke Ikeda yikeda@toyota-motor.kz

Kosovo

Saso Raosavac saso.raosavac@toyota.si

Kroatien

Saso Raosavac saso.raosavac@toyota.si

Kyrgyzstan

Yuke Ikeda yikeda@toyota-motor.kz

Lettland

Arvydas Sinkunas arvydas.sinkunas@toyota.ee

Litauen

Arvydas Sinkunas arvydas.sinkunas@toyota.ee

Luxemburg

Peter Mues peter.mues@toyota.be

Moldavien

Oleksiy Tsyvinsky oleksiy.tsyvinsky@toyota.ua

Nederland

Michel Dudok mdudok@toyota.nl

Norge

Hans-Petter Bakken hans-petter.bakken@toyota.no

Poland

Miroslaw Sochacki miroslaw.sochacki@toyota.pl

Portugal

Nuno M. Soares nuno.soares@toyotacaetano.pt

Rumänien

Valentin Vasile valentin.vasile@toyota.ro

Ryssland

Julia Tishakova jtishakova@toyota-motor.ru

Schweiz

Radek Kubelka radek.kubelka@toyota.ch

Serbien Montenegro

Saso Raosavac saso.raosavac@toyota.si

Slovakien

Martin Mikula martin.mikula@toyota.sk

Slovenien

Saso Raosavac saso.raosavac@toyota.si

Spanien

Antonio Vázquez antonio.vazquez@toyota.es

Storbritannien

Neil Broad neil.broad@tgb.toyota.co.uk

Sverige

Martin Staszak martin.staszak@toyota.se

Tjeckien

Jiří Maláček jiri.malacek@toyota-ce.com

Turkiet

Caner Yüksel caner.yuksel@toyota.com.tr

Tyskland

Saban Tekedereli saban.tekedereli@toyota.de

Ukraina

Oleksiy Tsyvinsky oleksiy.tsyvinsky@toyota.ua

Ungern

Laszlo Dura laszlo.dura@toyota-ce.com

Österrike

Manuel Retter manuel.retter@toyota-frey.at

Ändra inställningar för cookies
Vi använder cookies på toyota.se för att ge dig en bättre upplevelse. Om du känner dig nöjd med detta så kan du fortsätta använda webbplatsen som vanligt, annars kan du få reda på hur du ändrar dina inställningar för cookies här. Bekräfta dina val genom att markera kryssrutorna om du godkänner, eller ta bort markeringen om du avböjer.

Förbättrar säkerheten på Toyotas webbplats och ger dig dess grundläggande funktioner.

Förbättrar de tjänster vi tillhandahåller genom trafikanalys, läsarundersökningar, övergripande prestanda och trafikövervakning.

Sparar dina inloggningsuppgifter och förbättrar din användarupplevelse genom att spara tidigare val och inställningar.

För att ge dig den bästa användarupplevelsen av vår webbplats med dess funktioner, håller en logg på vilka sidor du besökt eller visa lokala tjänster nära dig. Kan leda till riktade annonser från utanför Toyotas webbplats